מבחן אמיר

מבחן אמיר הוא מבחן מיון לרמות בשפה האנגלית המיועד למועמדים ללימודים אקדמיים או לסטודנטים שמעוניינים להוציא פטור מלימודי האנגלית באקדמיה. קורסי אנגלית באקדמיה הם קורסים המחולקים לפי רמות כשהרמה הנמוכה ביותר היא מתחילים והגבוהה ביותר היא מתקדמים. המיון לרמות אלו מתבצע לפי הציון אותו מקבל המועמד במסגרת פרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי או באמצעות מבחן אמיר. חשיבותו של מבחן אמיר באה לידי ביטוי בכך שציון טוב שתקבלו במסגרת מבחן אמיר יכול לחסוך לכם אלפי שקלים שתשלמו על קורסי אנגלית ושעות רבות שתבזבזו בשיעורים במקום ללמוד או לעבוד.

מבחן אמיר בנוי כהעתק מדויק של פרק האנגלית בפסיכומטרי ומורכב משלושה פרקים בשפה האנגלית. כל פרק מורכב ממשלושה חלקים: השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. החלק הראשון, השלמת משפטים (Sentence Completion) מציג כעשר שאלות שמטרתן לבחון את אוצר המילים של הנבחן בשפה האנגלית ומציג את השאלות ברמת קושי שעולה משאלה לשאלה כשהשאלה הראשונה היא הקלה ביותר והאחרונה היא הקשה ביותר.

החלק השני במסגרת מבחן אמיר הוא חלק הניסוח מחדש (Restatements). חלק זה כולל בין חמש לשש שאלות שבכל אחת מהן ניתן משפט שעל הנבחן לבחור את הניסוח שהכי דומה לו מתוך ארבע תשובות אפשריות. גם בחלק זה השאלות הן ברמת קושי עולה כאשר השאלה הראשונה היא הקלה ביותר והשאלה האחרונה היא הקשה ביותר.

החלק השלישי והאחרון בפרק האנגלית הוא חלק הבנת הנקרא (Reading Comprehension). בחלק זה ניתנים לנבחן שני טקסטים קצרים כשעל כל טקסט הוא נשאל חמש שאלות שנוגעות לנושא הנידון בטקסט. מטרת חלק זה, הנחשב לקשה ביותר במבחן, היא לבחון את אוצר המילים של הנבחן, הבנת הנקרא שלו ואת היכולת להסיק נכונה מהטקסט. טווח הציונים של מבחן אמיר נע בין 150-250 כאשר ציון של 234 ומעלה מזכה את הנבחן בפטור מלימודי אנגלית באקדמיה.

נבחנים רבים מעדיפים להתכונן למבחן בעזרת קורס אמיר, קורס הכנה לקראת מבחן אמיר. קורס אמיר במסגרת ביה"ס האמריקאי הוא קורס ההכנה הגדול והמקיף בישראל בהכנה לקראת מבחן אמיר. קורס אמיר בביה"ס האמריקאי מציע לתלמידיו מורים מנוסים שדוברים אנגלית ברמת שפת-אם, משתמשים בחומרי הלימוד המתקדמים ביותר ומעניקים יחס אישי ופרטני לכל תלמיד. באמצעות קורס אמיר בביה"ס האמריקאי תגדילו את הסיכוי שלכם להוציא פטור מלימודי אנגלית באוניברסיטה ועל הדרך תחסכו לעצמכם כמה אלפי שקלים. עסקה טובה לא?

לפרטים נוספים צרו איתנו קשר

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם